Sántha Judit pszichológus Budapest

Bemutatkozás

Üdvözlöm!

Sántha Judit klinikai szakpszichológus vagyok. 1999-ben végeztem az ELTE Pszichológia és Angol szakán, majd 2005-ben a SOTE posztgraduális képzésén felnőtt klinikai és mentálhigiéniai szakpszichológus képesítést kaptam.

Fentieken kívül képzettséget szereztem többek között kognitív- és viselkedésterápiában, autogén tréningben, valamint pszichodrámában.

Huszonhárom éve végzek pszichoterápiás és pszichodiagnosztikai munkát egy budapesti pszichiátriai ambulancián, és 2005-től a XVI. kerületi magánrendelésemen is várom felnőtt pácinseimet.

Pszichológusi munkám során számos páciensemet segítettem hozzá a gyógyuláshoz, életminőségének javításához. Gyakorlati munkámat ötvözöm folyamatos képzésemmel, melynek során a magyar és elsősorban az angolszász szakmai újdonságokat, eredményeket felhasználom, kamatoztatom klienseim kezelésekor.

"Minél inkább képes a kliens a terapeutát valódi, hiteles, kongruens és empatikus személyként érzékelni, olyannak, aki feltétel nélküli pozitív elfogadással fordul felé, annál nagyobb valószínűséggel tud a fejlődése elindulni egy statikus, véglegesnek tűnő, érzéstelen és személytelen létezésmódból egy állandóan változó, elfogadó létezésmód felé, amelyet egyéni, mindenki másétól különböző érzésvilág jellemez. Ennek az elmozdulásnak a következtében a kliens személyisége és viselkedése egészségesebbé és érettebbé válik, a saját énjével, más személyekkel és a környezettel való kapcsolata reálisabb lesz."

(Carl. R. Rogers)

Sántha Judit névjegy QR kód

Megosztás

Kapcsolat

Cég:
Hunyadvár Pszichológiai
Magánrendelő
Adószám:
70848760-1-42

Rendelő:
1165 Budapest
Hunyadvár u.56.

Tel: +36-70/384-0450
E-mail: santha_judit@freemail.hu

Gyakori kérdések

Milyen problémákkal fordulhat hozzám?

pánikbetegség, fóbiák és más szorongásos zavarok depresszió, hangulatzavarok személyiségből eredő problémák, ill. a személyiség fejlesztésének igénye élethelyzeti nehézségek és krízisek. Veszteségek feldolgozása kapcsolati zavarok, konfliktuskezelés gyermekneveléssel kapcsolatos kérdések evészavarok (bulimia és anorexia nervosa, kóros elhízás) családi kapcsolati nehézségek, konfliktusok termékenységi zavarok: terhesség, szülés, szoptatás, és az ezt követő időszak alatt fellépő problémák lelki eredetű testi tünetek, pszichoszomatikus betegségek szenvedélybetegségek (alkohol-, gyógyszer-, játékfüggőség stb.)

Mi a Kognitív terápia?

A kognitív terápia alapja, hogy gondolataink határozzák meg érzéseinket és magatartásunkat. Segítségével az ember képessé válhat az élmények és életesemények egészséges értelmezésére, amely egészséges magatartáshoz vezet.

Milyen pszichoterápiás módszerekkel dolgozom?

A pszichoterápiás módszerek közül elsősorban a bizonyítottan hatékony kognitív terápiára, viselkedésterápiára, illetve az autogén tréning relaxációs módszerre támaszkodom.